Kabina prysznicowa – jakie opcje? 

Czas na remont łazienki? Warto rozejrzeć się za odpowiednimi wyposażeniem, które będzie jednocześnie funkcjonalne i estetyczne, a przede wszystkim – pasujące do nas i do wnętrza naszego mieszkania lub domu. Jeśli wciąż nie możesz zdecydować się, która kabina prysznicowa będzie najbardziej odpowiednia, to warto przeanalizować opcje, jakie masz do wyboru.

Zasłonka, kabina prysznicowa, a może szklana zabudowa?

Zasłonki prysznicowe to nienajlepsze rozwiązanie, chyba, że tymczasowe. Dlatego od razu warto rozglądać się za odpowiednią osłoną dla prysznica, aby nasza łazienka wyglądała gustownie, a także by nie trzeba było mozolnie zmywać jej po każdej kąpieli. Mamy do wyboru zatem: zwykłą kabinę prysznicową (szklaną lub plastikową) albo szklaną zabudowę typu walk-in. Na co się w takim razie zdecydować? Czym się kierować przy wyborze?

Tradycyjna kabina prysznicowa jest sprawdzona i niezawodna, to może potwierdzić każdy, kto się na nią zdecydował. Jednak zajmuje sporo miejsca i odbiera nam wolną powierzchnię łazienki, którą moglibyśmy wykorzystać w jakiś kreatywny sposób, nawet jeśli wybierzemy najbardziej optymalne rozwiązanie spośród dostępnych: kabin narożnych, przyściennych lub wolno stojących. Zabudowy szklane typu walk-in zdecydowanie mogą nam pomóc, gdy martwimy się o odpowiednie rozplanowanie przestrzeni, ponieważ zajmują jej mniej, a ich otwarta konstrukcja wizualnie też sprawia wrażenie lżejszej i „powiększa” optycznie naszą łazienkę. Ta konstrukcja ma jednak swoją wadę – wymusza na nas zachowanie odpowiednio wysokiej temperatury w pomieszczeniu, dlatego musimy zadbać, by było ono skrupulatnie ogrzane, a także, by była w nim odpowiednia wentylacja (z uwagi na nadmierną kondensację pary wodnej).

Dla kogo kabina, a dla kogo zabudowa?

Przy wyborze odpowiedniej aranżacji wnętrza powinniśmy skupić się na tym, jakie potrzeby ma spełniać nasza osłona prysznicowa – czy bardziej zależy nam na otwartej przestrzeni, funkcjonalności, a może oszczędności pieniędzy i czasu? Kiedy odpowiemy sobie na te pytania, zdecydujemy się na najbardziej odpowiednie rozwiązanie.

Wypełnij formularz

Odezwiemy się do Ciebie, aby przedstawić najlepiej dopasowane do Twojej wizji rozwiązania, pomożemy dobrać najlepsze okucia i rodzaj szkła oraz wykonamy pomiar, na podstawie którego przedstawimy szczegółową wycenę. To nic nie kosztuje…