Wypełnij formularz

Odezwiemy się do Ciebie, aby przedstawić najlepiej dopasowane do Twojej wizji rozwiązania, pomożemy dobrać najlepsze okucia i rodzaj szkła oraz wykonamy pomiar, na podstawie którego przedstawimy szczegółową wycenę. To nic nie kosztuje...
(CZYTAJ)
° Pola obowiązkowe

Dlaczego warto zdecydować się na szklane drzwi przesuwne?

6 sierpnia 2018

Charakterystyka szklanych drzwi przesuwnych

Szklane drzwi przesuwne cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Montowane są w obiektach biurowych, domach i mieszkaniach. Dzięki zastosowaniu szkła hartowanego o grubości 8 lub 10 mm drzwi są bezpieczne i odporne na stłuczenie. Montaż tego rodzaju produktów jest stosunkowo łatwy i odbywa się najczęściej na dwa sposoby, za pomocą systemu profilowego lub rurowego. Zarówno jeden, jak i drugi system charakteryzuje się niezawodnością i cichą pracą. W zależności od ilości dostępnego miejsca, a także preferencji klienta, wyróżnić można drzwi naścienne lub takie, które chowają się w ścianę. W sprzedaży dostępne są zarówno szklane drzwi przesuwne jednoskrzydłowe, jak i dwuskrzydłowe, które stosowane są w przypadku występowania szerokich otworów drzwiowych.

Zalety szklanych drzwi przesuwnych

Podstawową zaletą szklanych drzwi przesuwnych jest ich nowoczesny i efektowny wygląd. Duża ilość dostępnych wzorów i kolorów pozwala na stworzenie niebanalnych aranżacji wnętrz. W sprzedaży dostępne są szyby przeźroczyste, matowe, grafitowe, brązowe lub szare. Na tego rodzaju produkty najlepiej zdecydować się w miejscach o ograniczonej powierzchni. Odpowiednio dobrany model pozwala na optyczne powiększenie oraz rozjaśnienie pomieszczenia. Te cechy sprawiają, że systemy drzwi przesuwnych najlepiej sprawdzają się w ciemnych miejscach, w których dostęp do światła słonecznego jest ograniczony, a także w niewielkich biurach, łazienkach lub kuchniach. Doskonale nadają się także do oddzielania przestrzeni pomiędzy pomieszczeniami. Zastosowanie bezpiecznego szkła sprawia, że tego rodzaju drzwi są trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz upływ czasu. Szkło nie chłonie zapachów ani wilgoci, dlatego znakomicie sprawdza się w kuchniach czy łazienkach. Dodatkowym atutem tego materiału jest także łatwość czyszczenia. Warto podkreślić, że w systemach szklanych drzwi przesuwnych istnieje możliwość zamontowania zamków uniemożliwiających dostęp do wnętrz osobom nieuprawnionym. Dzięki temu funkcjonalność drzwi szklanych niczym nie różni się od tradycyjnych drzwi wykonanych z metalu czy drewna.