Wypełnij formularz

Odezwiemy się do Ciebie, aby przedstawić najlepiej dopasowane do Twojej wizji rozwiązania, pomożemy dobrać najlepsze okucia i rodzaj szkła oraz wykonamy pomiar, na podstawie którego przedstawimy szczegółową wycenę. To nic nie kosztuje...
(CZYTAJ)
° Pola obowiązkowe

Drzwi przesuwne – praktyczne, wygodne i stylowe

11 października 2017

Drzwi przesuwne – praktyczne, wygodne i stylowe

Drzwi przesuwne pomimo tego, iż nie są tak bardzo popularne i powszechnie używane w wystroju wnętrz jak drzwi uchylne, są niezwykle praktyczne i wygodne w użytkowaniu. Dzięki różnorodności modeli i materiałów możemy z łatwością dopasować je do aranżacji poszczególnych pomieszczeń, a także do własnych potrzeb. Jedną z najciekawszych propozycji urozmaicenia wyglądu mieszkania czy biura są przesuwne drzwi wykonane ze szkła, które można zamontować zarówno w salonie, jak i w sypialni, a wykorzystując szkło matowe – nawet w łazience.

Krótka charakterystyka drzwi przesuwnych

Główną zaletą tego typu drzwi jest efektywne wykorzystanie przestrzeni. W jaki sposób? Drzwi przesuwne montowane są za pomocą mechanizmu szynowego. Oznacza to, że otwierają się poprzez rozsuwanie, nie ograniczając przy tym przestrzeni w poszczególnych pomieszczeniach. Dzięki tej precyzyjnej konstrukcji możemy zagospodarować znacznie więcej miejsca i wygodnie poruszać się po mieszkaniu. Dlatego jest to rozwiązanie polecane szczególnie w małych pomieszczeniach. Kolejnym atutem szklanych drzwi przesuwnych jest możliwość doświetlenia pokoi. Decydując się na szkło przejrzyste, możemy wpuścić więcej światła do ciemnych korytarzy czy przedpokoi. Warto zaznaczyć, że drzwi przesuwne mają również ogromne walory dekoracyjne i świetnie dopełniają nowoczesne wnętrza. Stanowią wyróżniający się element wystroju i dodają atrakcyjności całej aranżacji.

Drzwi są niezbędnym elementem lokali mieszkalnych i spełniają znacznie większą rolę, niż można by się było spodziewać. Decyzja o zamontowaniu drzwi przesuwnych może okazać się doskonałym wyborem ze względu na ich praktyczność, wygodę i styl. Jeśli chcesz wyróżnić wystrój swojego wnętrza o szklane drzwi przesuwne – zachęcamy do kontaktu z Republiką Szkła!