Wypełnij formularz

Odezwiemy się do Ciebie, aby przedstawić najlepiej dopasowane do Twojej wizji rozwiązania, pomożemy dobrać najlepsze okucia i rodzaj szkła oraz wykonamy pomiar, na podstawie którego przedstawimy szczegółową wycenę. To nic nie kosztuje...
(CZYTAJ)
° Pola obowiązkowe

Jak podzielić i zorganizować przestrzeń biurową, nie tracąc przestronności lokalu?

17 marca 2018

Stworzenie idealnego biura nie jest łatwe. Czasem, nawet mając bardzo duży lokal i niewielu pracowników, może się to okazać wyzwaniem, nie wspominając stworzenia przestrzeni biurowej na małym metrażu dla wielu osób… Tak czy inaczej zawsze potrzebny jest plan podziału oraz zastosowanie innowacyjnych rozwiązań, które sprawią, że każdy pracownik będzie czuł się komfortowo, miał możliwość swobodnego poruszania się po biurze, ale też wystarczająco duże biurko czy kilka półek na przechowywanie swoich materiałów. Od czego zacząć podział przestrzeni biurowej?

Dobry projekt to podstawa

Planując podział przestrzeni, trzeba wziąć pod uwagę między innymi ilość osób, które będą na niej pracować oraz zadanie, jakie one wykonują na co dzień. Przykładowo osoba zajmująca się korespondencją listowną czy e-mailową będzie potrzebować mniejszego biurka i kilku półek na segregatory niż główny księgowy, który zdecydowanie potrzebuje dużo miejsca na biurku na dokumenty oraz całej wolnej szafy, aby je utrzymywać w porządku. Do tego między biurkami i krzesłami do nich dostawionymi muszą być zachowane ciągi komunikacyjne, aby każdy pracownik miał swobodę poruszania się po biurze. Nie zapominajmy o oświetleniu. Oprócz sztucznych lamp warto zachować jak najwięcej naturalnego światła w biurze. Jak to zrobić?

Zachowaj przestronność

W wielu dużych lokalach potrzebne będzie postawienie ścianek działowych. Ale żeby zachować i dopływ naturalnego światła i przestronność całego lokalu warto, do tego wykorzystać zabudowy szklane. Można nimi wydzielić osobne pomieszczenia dla pracowników czy też zbudować gabinet narożny albo po prostu wydzielić salę konferencyjną. Przez zabudowy szklane będzie zachowany dopływ światła, ale nie oznacza to, że też wszystko będzie widać. Można zamontować rolety, które w wypadku np. prywatnej narady zasłonią pomieszczenie. Odpowiednio zamontowane szklane ścianki będą też dźwiękoszczelne, więc nie ma obawy, że dźwięk będzie się roznosił po całym biurze. Jest to jedno z najlepszych obecnie rozwiązań do dzielenia przestrzeni biurowej.