Wypełnij formularz

Odezwiemy się do Ciebie, aby przedstawić najlepiej dopasowane do Twojej wizji rozwiązania, pomożemy dobrać najlepsze okucia i rodzaj szkła oraz wykonamy pomiar, na podstawie którego przedstawimy szczegółową wycenę. To nic nie kosztuje...
(CZYTAJ)
° Pola obowiązkowe

Jakie drzwi sprawdzą się w firmie?

28 sierpnia 2018

Wybór odpowiednich drzwi do firmy jest nie tylko kwestią estetyki i wygody, ale przede wszystkim, zwłaszcza w przypadku drzwi wejściowych, kwestią dbałości o bezpieczeństwo. Jakie drzwi  najlepiej sprawdzą się w firmie?

Drzwi szklane- bezpieczeństwo i stylowy wygląd

W pomieszczeniach firmowych stosuje się wiele systemów drzwi, z których bardzo często wybierane są drzwi szklane. Współcześnie produkowane drzwi tego typu charakteryzują się wysokim poziomem zapewnianego bezpieczeństwa. Wytwarzane są one z hartowanego szkła wysoce odpornego na zarysowania i pęknięcia, które klejone jest warstwowo i dodatkowo wzmacniane specjalnym rodzajem folii.  Zapewnia to wysoką wytrzymałość na stłuczenie, a w przypadku uszkodzenia powierzchni powoduje powstanie drobnej „pajęczyny” pęknięć. Ponadto, drzwi szklane wyposażone są często w zamki antywłamaniowe identyczne jak w klasycznych systemach drzwi.

Poza bezpieczeństwem, drzwi szklane charakteryzują się ponadczasowym, stylowym wyglądem. Zastosowanie szyb na dużej powierzchni drzwi zapewnia doświetlenie  i optyczne powiększenie przestrzeni, co sprawdzi się w niewielkich pomieszczeniach firmowych. Szkło hartowane jest także materiałem, który stosunkowo łatwo utrzymać w czystości.

Jaki rodzaj drzwi szklanych wybrać?

W przypadku drzwi szklanych na rynku znaleźć można różne ich warianty począwszy od rodzaju wykończenia użytego szkła (mleczne, bezbarwne, satynowe), skończywszy na różnych rodzajach skrzydeł (przesuwne, otwierane). Przy wyborze drzwi do firmy warto zwrócić uwagę na komfort użytkowania. Jeśli drzwi są w ciągu dnia wielokrotnie otwierane i zamykane, warto postawić na solidną, dużą klamkę i drzwi z otwieranym skrzydłem. Wykończenie powierzchni zależne jest od naszych osobistych preferencji estetycznych, warto jednak wziąć pod uwagę warunki nasłonecznienia w danym pomieszczeniu.