Wypełnij formularz

Odezwiemy się do Ciebie, aby przedstawić najlepiej dopasowane do Twojej wizji rozwiązania, pomożemy dobrać najlepsze okucia i rodzaj szkła oraz wykonamy pomiar, na podstawie którego przedstawimy szczegółową wycenę. To nic nie kosztuje...
(CZYTAJ)
° Pola obowiązkowe

Kabina prysznicowa dla osób niepełnosprawnych.

12 stycznia 2018

Dostosowanie łazienki do potrzeb osoby niepełnosprawnej to czasem nie lada wyzwanie. Łazienka dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim, czy o kulach nie musi tylko ładnie wyglądać i zapewniać intymność, lecz przede wszystkim musi być funkcjonalna. Łazienka dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych musi być stworzona tak, by mogły one bez problemu skorzystać z niej samodzielnie, bez potrzeby angażowania nikogo do pomocy.

Planując urządzenie łazienki dla osoby niepełnosprawnej, szczególnie dla osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim, musimy pamiętać przede wszystkim o zapewnieniu jej swobody ruchu. Musimy mieć świadomość, że dla osoby na wózku wykonanie nawet najprostszych czynności higienicznych, takich jak umycie rąk w umywalce, czy skorzystanie z toalety, nie jest sprawą prostą, dlatego konieczne jest usunięcie wszelkich barier utrudniających manewrowanie wózkiem. Niezwykle pomocny jest również montaż specjalnego wyposażenia umożlwiającego korzystanie z łazienki i toalety. Osoby poruszające się na wózku inwalidzkim na pewno docenią również dostosowanie do ich potrzeb osprzętu łazienkowego, jak na przykład montaż umywalki, czy zawieszenia lustra na odpowiedniej dla nich wysokości.

Chcąc dopasować łazienkę do potrzeb i oczekiwań osób poruszających się na wózku inwalidzkim, zdecydowanie polecamy wybór prysznica typu walk-in. Prysznice tego typu to przestrzenie kąpielowe pozbawione brodzika i drzwi kabiny. W prysznicach walk-in wykorzystuje się stałe ściany łazienki oraz zabudowę ze szkła. Prysznic taki nie posiada brodzika, kąpie się w nim bezpośrednio z poziomu, odpowiednio wyprofilowanej podłogi, w której zamontowany jest odpływ. Dodatkowo niezbędnym wyposażeniem kabiny prysznicowej dla osoby niepełnosprawnej jest siedzisko. Jeżeli z łazienki korzystają również pełnosprawni domownicy, dobrym pomysłem jest instalacja siedziska składanego, które nie będzie przeszkadzać im w kąpieli. Bo najważniejsze jest, by łazienka była przede wszystkim bezpieczna i komfortowa.