Wypełnij formularz

Odezwiemy się do Ciebie, aby przedstawić najlepiej dopasowane do Twojej wizji rozwiązania, pomożemy dobrać najlepsze okucia i rodzaj szkła oraz wykonamy pomiar, na podstawie którego przedstawimy szczegółową wycenę. To nic nie kosztuje...
(CZYTAJ)
° Pola obowiązkowe

Kabina szklana walk in – charakterystyka

4 kwietnia 2018

Kabina szklana walk in to najnowszy trend wykorzystywany podczas projektowania łazienek. Jest ona bardzo uniwersalna, pasuje do każdego wnętrza i aranżacji. Jej prosta, elegancka forma nie ingeruje w wystrój, dzięki czemu możemy lepiej wyeksponować atrakcyjne kafelki czy inne dekoracje.

Czym dokładnie jest kabina walk in?

Kabina tego typu są zbudowana jest tafli czystego szkła –  z pojedynczej szyby lub z kilku, w zależności od naszych preferencji oraz układu łazienki. Prysznic może być ulokowany w centralnym miejscu, ale także między dwoma ścianami.

Montaż tego typu rozwiązania jest bardzo prosty i szybki. Szklane tafle należy przytwierdzić do ściany lub podłogi przy pomocy specjalnych profili. Kabiny walk in najczęściej pozbawione są brodzika, w strefie natryskowej montuje się odpływ punktowy lub liniowy, którym odprowadzana jest woda. Czasami w zależności od preferencji czy możliwości, montowany jest także płaski brodzik, który nie zaburza aranżacji.

Jak wybrać kabinę typu walk in?

Wybierając kabinę, powinniśmy dokładnie określić jej wymiary i położenie. Dzięki temu będziemy wiedzieć, czy mamy szukać stałej tafli czy też może ze skrzydłem obrotowym. Przy wyborze ścianki należy zwrócić uwagę na grubość szkła, z którego została wykonana, na rynku najpopularniejsze są te w zakresie od 8 do 10 mm. Gdy już zdecydujemy się na konkretny model, zastanówmy się nad powłoką polimerową, która jest odporna na powstawanie zacieków czy osadzanie się kamienia. Jest to bardzo ważne, jeśli zależy nam na estetycznym wyglądzie kabiny. Dzięki powłoce nie będziemy musieli po każdym prysznicu ścierać wody, jest to więc bardzo wygodne rozwiązanie. Ważny jest także wybór szkła i profili – na rynku mamy tafle matowe, mleczne lub całkowicie transparentne; co do profili, najczęściej możemy wybierać te spośród białych, czarnych i srebrnych.

Kabina szklana walk in jest coraz popularniejszym rozwiązaniem w nowocześnie urządzonych mieszkaniach. Gwarantuje wysoką estetykę i wygodę użytkowania. Jest bardzo neutralna, dlatego też nie zaburza aranżacji łazienki.