Wypełnij formularz

Odezwiemy się do Ciebie, aby przedstawić najlepiej dopasowane do Twojej wizji rozwiązania, pomożemy dobrać najlepsze okucia i rodzaj szkła oraz wykonamy pomiar, na podstawie którego przedstawimy szczegółową wycenę. To nic nie kosztuje...
(CZYTAJ)
° Pola obowiązkowe

Kącik biurowy w lokalu o otwartej przestrzeni. Poznaj możliwości szkła!

27 września 2017

Kącik biurowy w lokalu o otwartej przestrzeni. Poznaj możliwości szkła!

Choć obecnie w trendach architektonicznych ceniona jest przestronność i popularnością cieszą się mieszkania o otwartej przestrzeni bez wydzielonych pomieszczeń, w praktyce może okazać się, że ich użytkownicy potrzebują cichego miejsca do pracy czy nauki. Postawienie ściany działowej w tym wypadku może być problematyczne z wielu względów – zaburzy koncepcję architektoniczną, może zaciemnić wnętrze oraz wiąże z koniecznością przeprowadzenia kłopotliwego remontu. Wtedy właśnie idealnie sprawdzają się ściany szklane, które pozwolą stworzyć funkcjonalny gabinet. Nie zaburzając integralności wnętrza, odseparują i wyciszą jego część. To rozwiązanie praktyczne i uniwersalne –  minimalistyczny charakter konstrukcji szklanej doskonale wpisze się w każde wnętrze. Zabudowę szklaną można optymalnie dostosować do swoich potrzeb oraz zrealizować projekt dostosowany do warunków lokalowych i realizujący własne pomysły.

Nowoczesne biuro wykorzystujące ściany działowe

Zabudowy wykonane ze szkła z powodzeniem stosowane są również w biurach czy obiektach użytku publicznego – w obrębie dużego pomieszczenia można łatwo wydzielić gabinety czy sale konferencyjne, które niezbędne są w każdej firmie. Tak powstałe pomieszczenia mogą zapewnić odpowiedni poziom prywatności, szczególnie poprzez zastosowanie matowego szkła lub montaż żaluzji.

Ogromną zaletą zabudów szklanych jest sprawność i szybkość montażu oraz to, że ściany nie wymagają dalszej obróbki. Po zamontowaniu są w pełni gotowe do użytkowania. Warto również podkreślić, że system bezramowy to nie tylko elegancja, lecz także bezpieczeństwo oraz możliwość montażu różnego rodzaju drzwi – przesuwnych lub uchylnych.

kacik biurowy - ściana działowa