Wypełnij formularz

Odezwiemy się do Ciebie, aby przedstawić najlepiej dopasowane do Twojej wizji rozwiązania, pomożemy dobrać najlepsze okucia i rodzaj szkła oraz wykonamy pomiar, na podstawie którego przedstawimy szczegółową wycenę. To nic nie kosztuje...
(CZYTAJ)
° Pola obowiązkowe

Nowe role szkła w aranżacji wnętrz

30 września 2017

Nowe role szkła w aranżacji wnętrz

Okna, lustra, stoliki czy elementy mebli – przez dekady szkło w naszych domach gościło jedynie w takiej postaci. Choć dawniej nie było ono stosowane jako materiał tworzący architektoniczne elementy konstrukcyjne, dziś dzięki nowoczesnym rozwiązaniom wnosi nową jakość do wnętrz. 

Drzwi, balustrady, a nawet ściany szklane!

Wśród najnowszych trendów wnętrzarskich znajdują się elementy takie jak szklane drzwi wewnętrzne, ściany, całe zabudowy szklane oraz balustrady. Wszystkie te rozwiązania dają ogromne możliwości aranżacyjne i są niezwykle cenione przez użytkowników. Materiał dzięki swojej uniwersalności doskonale wpisuje się we wnętrza zarówno o nowoczesnym, jak i tradycyjnym charakterze, jest dopełnieniem wielu stylów architektonicznych, a także elementem spajającym różne estetyki. Szkło pozwala uzyskać efekt przestronności i lekkości oraz świetnie komponuje się z materiałami takimi jak kamień, drewno czy ceramika.

Drzwi wykonane ze szkła nadają pomieszczeniom elegancji oraz delikatności. Wybierając szkło transparentne, możesz dzięki nim doświetlić pomieszczenia takie jak korytarze czy przedpokoje oraz optycznie powiększyć mieszkanie. Balustrady ze szkła to dziś synonim elegancji i nowoczesności. Pełnią swoją podstawową funkcję, jaką jest zapewnienie bezpieczeństwa, oraz pozwalają wprowadzić do wnętrz niebanalny design. Z kolei szklane zabudowy są niezwykle funkcjonalne – pozwalają w ciekawy sposób oddzielić część pomieszczenia. Odseparowują np. od dobiegających z domu hałasów lub kuchennych zapachów, nie zamykając przestrzeni. Jeśli urządzasz mieszkanie, weź koniecznie pod uwagę wykorzystanie szklanych elementów – mogą one rozwiązać wiele problemów aranżacyjnych i pomogą stworzyć eleganckie wnętrze.

role szkla