Wypełnij formularz

Odezwiemy się do Ciebie, aby przedstawić najlepiej dopasowane do Twojej wizji rozwiązania, pomożemy dobrać najlepsze okucia i rodzaj szkła oraz wykonamy pomiar, na podstawie którego przedstawimy szczegółową wycenę. To nic nie kosztuje...
(CZYTAJ)
° Pola obowiązkowe

Okucia do szklanych drzwi uchylnych

8 grudnia 2017

Drzwi ze szkła to rozwiązanie coraz częściej wykorzystywane w aranżacji wnętrz biur, lokali użytkowych, czy mieszkań. Zastosowanie drzwi szklanych, jest rozwiązaniem niezwykle praktycznym. Zajmują one zdecydowanie mniej miejsca, niż tradycyjne drzwi drewniane, dzięki czemu idealne sprawdzają się przestrzeniach o bardzo ograniczonej mobilności, takich jak wąskie korytarze, czy niewielkich pokojach. Ponad to drzwi szklane charakteryzuje niezwykła estetyka. Montaż drzwi ze szkła z pewnością nada każdemu wnętrzu szyku i elegancji.

Rodzaje szkła wykorzystywanego do produkcji drzwi

Choć z pozoru szkło wydaje się być materiałem kruchym, to stosowane do tworzenia drzwi i balustrad szkło hartowane charakteryzuje się niezwykłą wytrzymałością, pozostając w bardzo dobrym stanie przez lata. Szkło hartowane gwarantuje również bezpieczeństwo użytkowników drzwi w wypadku ich ewentualnego stłuczenia. Przy uszkodzeniu tafli szkła hartowanego, rozpada się ona na małe kawałki o nieostrych krawędziach, minimalizując ryzyko skaleczeń. Szkło jest także materiałem o szerokim wachlarzu możliwości dostosowania jego wyglądu do potrzeb i wymagań klienta. Republika Szkła wykonuje drzwi, zarówno z zapewniającego pełną transparentność szkła przeźroczystego, jak i gwarantującego odpowiedni poziom prywatności, szkła nietransparentnego – matowego, laminowanego, lakierowane, czy barwionego. Warto wspomnieć również o szkle PRIVA-LITE, które za sprawą sterowania elektrycznego zmienia swoją przezierność – w zależności od potrzeb z matowego na transparentne.

Zawiasy do drzwi szklanych

Proponowane przez nas rozwiązania nie posiadają ram, dlatego by zadbać o bezpieczeństwo gładkich tafli szkła drzwi, montowane są one na innowacyjnych zawiasach hydraulicznych. Zawiasy z naszej oferty mogą być instalowane w dwóch wariantach – tradycyjnie lub systemie sufit-podłoga. W swojej pracy korzystamy z najlepszych rozwiązań, charakteryzujących się niezawodnością, jakością wykonania i estetyką, takich jak BILOBA, EVO, TRILOBA, UNICA. Stosowane przez nas zawiasy hydrauliczne, by odpowiednio zabezpieczać drzwi, posiadają regulację wyrównania punktu zerowego oraz pozwalają także na regulację prędkość ruchu skrzydła.