Wypełnij formularz

Odezwiemy się do Ciebie, aby przedstawić najlepiej dopasowane do Twojej wizji rozwiązania, pomożemy dobrać najlepsze okucia i rodzaj szkła oraz wykonamy pomiar, na podstawie którego przedstawimy szczegółową wycenę. To nic nie kosztuje...
(CZYTAJ)
° Pola obowiązkowe

Sekret wytrzymałości szkła laminowanego

26 marca 2018

Wyroby stanowiące wyposażenie wnętrz np. ściany szklane czy balustrady są wykonywane bardzo często ze szkła laminowanego. Okazuje się, że materiał ten ma wiele zalet. W czym tkwi sekret jego wytrzymałości?

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Zwykłe szkło przy zbiciu rozpada się na ostre kawałki. Szkło laminowane jest znacznie bardziej wytrzymałe. Cechuje się też znaczną odpornością na uderzenia. Wprawdzie może popękać, ale ryzyko skaleczenia jest niewielkie. Dlatego szkło laminowane stosuje się powszechnie podczas szklenia architektonicznego.

Doskonała izolacja akustyczna

Szkło laminowane jest uważane ponadto za doskonałą barierę akustyczną. Posiada znacznie wyższy współczynnik izolacji akustycznej niż klasyczne szkło monolityczne o zbliżonej grubości. Wynika to z zastosowania folii między warstwami szkła. Znacznie zredukowany jest też efekt koincydencji, a więc wzmacniania dźwięków określonych częstotliwości w wyniku rezonansu występującego podczas stosowania dwóch tafli szklanych o takiej samej grubości.

Kontrolowanie promieniowania słonecznego

Zabarwione szkło laminowane, a więc składające się ze szkła barwionego  w masie czy jednobarwnej kolorowej folii może zmniejszyć zyski ciepła docierającego do wnętrza wraz z promieniowaniem słonecznym. Oczywiście przekłada się to na niższe koszty klimatyzacji. Poza tym takie szkło redukuje jaskrawość światła oraz chroni przed odblaskami, co bywa bardzo uciążliwe. Warto też pamiętać o tym, że szkło laminowane może zawierać w swoim składzie szkło przeciwsłoneczne refleksyjne czy szkło niskoemisyjne.

Znaczna trwałość

Szkło laminowane jest bardzo trwałe. Zachowuje przez wiele lat swój kolor i wytrzymałość. Poza tym można je łatwo wyczyścić, tak jak zwykłe szkło.

Szkło laminowane jest produktem bardzo trwałym, a jednocześnie łatwym w obróbce. Dlatego wykorzystywane jest powszechnie w aranżacji wnętrz.