Wypełnij formularz

Odezwiemy się do Ciebie, aby przedstawić najlepiej dopasowane do Twojej wizji rozwiązania, pomożemy dobrać najlepsze okucia i rodzaj szkła oraz wykonamy pomiar, na podstawie którego przedstawimy szczegółową wycenę. To nic nie kosztuje...
(CZYTAJ)
° Pola obowiązkowe

Utrzymanie czystości szklanych elementów wystroju.

29 listopada 2017

Panele szklane są coraz częściej wykorzystywane jako elementy wyposażenia wnętrz nie tylko biurowych i użyteczności publicznej, ale także w domach i mieszkaniach. Ich popularność wiąże się z estetycznym i funkcjonalnym charakterem szkła. Szklane ścianki działowe, panele szklane, czy drzwi mogą być z powodzeniem stosowane w pomieszczeniach o różnych funkcjach, nadając im nowoczesnego charakteru. Choć tafle szkła wydają się być idealnie gładkie, tak naprawdę posiadają one chropowatą powierzchnię, na której mogą zatrzymywać się krople wody, kurz i inne zabrudzenia wynikające z codziennego użytkowania pomieszczeń, dlatego by elementy szklane zachowały swój blask przez lata, powinny być w odpowiedni sposób pielęgnowane.

Jak czyścić szklane drzwi kabin prysznicowych i panele ścienne

Szklane drzwi, czy szklane ścianki działowe nie są elementami trudnymi w utrzymaniu czystości. Nie mając często styczności ze źródłami trudnych do usunięcia zabrudzeń mogą być z powodzeniem czyszczone zwykłymi środkami przeznaczonymi do mycia szyb. Dużo większy problem w czyszczeniu sprawiają natomiast elementy szklane montowane w kuchni oraz w łazience – takiej jak kabiny prysznicowe, szklane blaty, czy panele ścienne. Uporczywy brud oraz osady powstające z mydła lub tłuszczu na szklanej powierzchni rzucają się swoim nieestetycznym wyglądem. Istnieją jednak sprawdzone sposoby usuwania tego typu zabrudzeń bez szkody dla powierzchni szkła.

Usuwanie osadu z mydła i tłustych zabrudzeń

Dobrą metodą zachowanie czystości szyb kabiny prysznicowej i innych elementów szklanych mających kontakt z wodą jest przecieranie ich gumową ściągaczką do szyb. Pozwoli to na uniknięcie pojawiania się na szybach zacieków. Pomocne w czyszczeniu szklanych ścianek w łazience są specjalne środki do mycia powierzchni szklanych, które zapobiegają osadzaniu się na nich kamienia i osadu. Po umyciu powierzchni należy osuszyć ją dodatkowo miękką ściereczką. Tłuste osady, takie jak ślady po gotowaniu, czy odciski palców możemy usunąć przy użyciu płynu do mycia szyb, musimy jednak pamiętać by dobrać do czyszczenia odpowiednie detergenty i szmatki. Do czyszczenia szkła nie należy stosować silnych środków czyszczących zawierających kwasy, czy używania acetonu lub benzyny, gdyż mogą one porysować lub zmatowić jego powierzchnię. Gwarancję nieporysowania szyb da nam również zastosowanie miękkiej szmatki z mikrofibry.