Wypełnij formularz

Odezwiemy się do Ciebie, aby przedstawić najlepiej dopasowane do Twojej wizji rozwiązania, pomożemy dobrać najlepsze okucia i rodzaj szkła oraz wykonamy pomiar, na podstawie którego przedstawimy szczegółową wycenę. To nic nie kosztuje...
(CZYTAJ)
° Pola obowiązkowe

Wybieramy drzwi wewnętrzne: tradycyjne czy szklane?

24 kwietnia 2018

Drzwi są ważnym elementem aranżacji każdego domu. Oprócz funkcji praktycznej (oddzielanie pomieszczeń, tłumienie dźwięków, zachowanie prywatności), mają także funkcję estetyczną. Niejednokrotnie zdobią wnętrze, podkreślają jego charakter czy optyczne powiększają przestrzeni. Jakie drzwi wybrać do swojego domu?

Tradycja

Tradycyjne drzwi drewniane są wciąż na topie, głównie dzięki swojej uniwersalności. Mogą być minimalistyczne, w stylu secesyjnym bądź skandynawskim – do koloru, do wyboru. Drzwi tego typu dodatkowo świetnie nadają się do miejsc, w których potrzebujemy prywatności, takich jak łazienka, sypialnia itp.

Pół na pół

Dodanie przeszklenia, nadaje drzwiom lekkości. Zależnie od zapotrzebowania, przeszklenia mogą by tylko akcentem bądź zajmować większą część skrzydła drzwiowego. Im większa powierzchnia przeszklenia, tym pomieszczenie będzie lepiej doświetlone. Żeby zachować poczucie prywatności przeszklenia mogą być wykonane np. z szkła mlecznego. Bardzo popularne obecnie są drzwi, w których zastosowane jest przeszklenie w postaci pasa przeprowadzonego przez całą wysokość skrzydła.

Szklane nowoczesne drzwi

W pełni szklane drzwi stają się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem w domach. Obecne szkło jest bezpieczne, odporne na rozbicie, a gdy już do tego dojdzie, to rozpada się na kawałki o zaokrąglonych krawędziach. Szklane drzwi wprowadzają do mieszkania powiew świeżości i nowoczesności. Idealnie doświetlą i optycznie powiększa pomieszczenie, jednocześnie nie wpływając na poczucie prywatności (szyby mleczne). Bardzo często można także znaleźć szklane drzwi zdobione geometrycznymi bądź kwiatowymi elementami, dzięki czemu można je dopasować nawet do bogatych aranżacji.

Wybór drzwi powinien zależeć przede wszystkim od tego, co chcemy widzieć w swoim domu. Jeśli interesuje nas bardziej tradycyjne pomieszczenie, to powinniśmy skusić się na pełne, drewniane drzwi. Jeśli natomiast czujemy potrzebę unowocześnienia naszego pomieszczenia, to najlepszym rozwiązaniem okażą się w pełni szklane drzwi.