Wypełnij formularz

Odezwiemy się do Ciebie, aby przedstawić najlepiej dopasowane do Twojej wizji rozwiązania, pomożemy dobrać najlepsze okucia i rodzaj szkła oraz wykonamy pomiar, na podstawie którego przedstawimy szczegółową wycenę. To nic nie kosztuje...
(CZYTAJ)
° Pola obowiązkowe

Zabudowy szklane ze szkła o zmiennej przezierności.

26 stycznia 2018

Zabudowy szklane to rozwiązanie zyskująca coraz większą popularność w aranżacji przestrzeni biurowych. Szklane ściany dają możliwość dowolnego kształtowania przestrzeni w biurach typu open space, pozwalając zachować walory transparentności pracy i oszczędności przestrzeni, jednocześnie podnosząc komfort pracy przez odpowiednią izolację akustyczną i zapewnienie odpowiedniego dostępu do światła dziennego. Zaletą zabudów szklanych jest również ich estetyczny wygląd. Szczególnie polecamy je klientom, którym zależy na tym by ich biuro wywoływało wrażenie przestrzeni nowoczesnej.

W każdej firmie istnieją jednak sytuacje wymagające większej dozy prywatności, której transparentne ściany szklanej zabudowy pomieszczeń biurowych nie były by w stanie zapewnić. Choć można przeszklonych gabinetach i salach konferencyjnych można zastosować żaluzje, jest to jednak rozwiązanie mało estetyczne oraz szczególnie przy dużej liczbie przeszkleń, kłopotliwe w obsłudze. Poza tym montaż żaluzji, czy verticali kłóci się z samą ideą przeszklonego biura. Rozwiązaniem tej kwestii może być wykonanie zabudowy ze szkła o zmiennej przezierności. PRIVA-LITE to innowacyjna technologia szkła laminowanego z umieszczoną pomiędzy szybami folią zawierającą ciekłe kryształy. W stanie naturalnym tego typu szkło sprawia wrażenie szyby mlecznej lecz pod wypływem uruchamianego wciśnięciem jednego przycisku, pola elektrycznego szkło staje się transparentne. Co ważne, zmiana przezierności szyby nie wpływa na przepuszczalność przez nią światła dziennego, więc sprawienie, że szyba stanie się mleczna nie wiąże się z koniecznością zapalania dodatkowego oświetlenia. Szkło PRIVA-LITE dzięki swoim właściwościom może być w stanie nietransparentnym wykorzystywane jako ekran rzutnika, co dodatkowo podnosi jego atrakcyjność jako materiał na zabudowy szklane sal konferencyjnych.