Wypełnij formularz

Odezwiemy się do Ciebie, aby przedstawić najlepiej dopasowane do Twojej wizji rozwiązania, pomożemy dobrać najlepsze okucia i rodzaj szkła oraz wykonamy pomiar, na podstawie którego przedstawimy szczegółową wycenę. To nic nie kosztuje...
(CZYTAJ)
° Pola obowiązkowe

Zalety przesuwnych drzwi szklanych.

18 grudnia 2017

Przesuwne drzwi szklane to element wyposażenia wnętrz, coraz częściej wybierany przez właścicieli mieszkań. Drzwi tego typu zyskują na popularności dzięki całemu szeregowi zalet, które wyróżniają je na tle innych rozwiązań technologicznych. Największą zaletą szklanych drzwi przesuwnych, jest fakt, że zajmują one mało przestrzeni. Nie wymagają one przy otwieraniu tyle przestrzeni, co klasyczne drzwi skrzydłowe. Dzięki stosunkowo małej grubości szyby, zajmują one też mniej miejsca, niż przesuwne drzwi drewniane.

Estetyczne i praktyczne drzwi przesuwne ze szkła

Inną zaletą szklanych drzwi przesuwnych jest ich niebanalny wygląd. Szeroki wachlarz możliwości personalizacji wyglądu szkła powoduje, że możemy stworzyć drzwi, które z pewnością podkreślą charakter naszego wnętrza. Wybierając materiał na drzwi przesuwne możemy wybrać szkło transparentne albo matowe, czy zdecydować się na szybę z nadrukiem lub w piaskowane wzory. Szklane skrzydła drzwi przesuwnych pomagają również optycznie powiększyć i rozjaśnić pomieszczenie, świetnie sprawdzając się wszędzie tam, gdzie dostęp do naturalnego światła słonecznego jest ograniczony.

Trwałe drzwi szklane

Kolejną zaleta drzwi szklanych jest ich bardzo dobra odporność na wilgoć i zmiany temperatur, dzięki czemu możemy je spokojnie stosować jako drzwi łazienkowe, czy elementy kabin prysznicowych. Choć może się wydawać, że szkło nie jest najtrwalszym materiałem na drzwi, to nie ustępują one pod względem trwałości drzwiom z innych materiałów. Do ich tworzenia wykorzystuje się odporne na ugięcia i uderzenia szkło hartowane.