Jednym z trendów w aranżacji wnętrz jest dbanie o ich przestronność. To m.in. dlatego szkło stało się tak popularne we wnętrzach. Wykonuje się z niego nie tylko elementy mebli, ale też większe konstrukcje. Coraz częściej wnętrza mieszkań i domów zdobią drzwi szklane. Kiedy trzeba rozdzielić przestrzeń, ale zależy nam na tym, by zachować przestronność, szkło sprawdzi się idealnie. Obawy budzi jedynie kwestia bezpieczeństwa.

Czym charakteryzuje się szkło hartowane?

Szkło to kruchy materiał, a tu ma stanowić element funkcjonalny w każdym wnętrzu. Może to budzić obawy. Trzeba jednak pamiętać, że drzwi nie są wykonywane ze zwykłego szkła, a hartowanego, które ma zupełne inne właściwości. Dzięki hartowaniu staje się ono kilkukrotnie bardziej odporne na rozbicie niż zwykłe. Trudno je stłuc, a gdyby nawet tak się zdarzyło, to nikomu z domowników nie stanie się krzywda. Rozbija się ono na mnóstwo nieostrych kawałków. Ich zaokrąglone krawędzie sprawiają, że nie da się nimi skaleczyć.

Modne i bezpieczne szklane drzwi

O drzwiach szklanych można mówić wtedy, gdy ich skrzydło wykonane jest z tego materiału. Jedyne dodatki wykonane z innych materiałów to te, które zapewniają stabilność i funkcjonalność konstrukcji np. okucia, klamki. To mogą być drzwi rozwierane, czyli tradycyjne, ale ze szkła. Częściej jednak wybiera się drzwi szklane przesuwne. Jeśli ktoś poszukuje drzwi szklanych do mieszkania, najmodniejszym obecnie wyborem będą właśnie te drugie. Nie zmniejszają one przestrzeni, a ze względu na brak otwieranych skrzydeł, są bezpieczniejsze.

Drugim elementem, który gwarantuje bezpieczeństwo takich drzwi, jest solidne ich umocowanie. Chodzi o odpowiedni wybór różnych dodatkowych elementów oraz prawidłowy montaż. Niezależnie od modelu drzwi, na które się zdecydujemy, ich montaż należy powierzyć specjalistom. Muszą one zostać wsparte o mocną, ustabilizowaną konstrukcję.

Drzwi szklane to dobry wybór do nowoczesnych mieszkań, biur czy lokali usługowych. Dzięki nim wnętrze nabierze niepowtarzalnego charakteru. To przede wszystkim doskonały wybór do małych pomieszczeń.

Wypełnij formularz

Odezwiemy się do Ciebie, aby przedstawić najlepiej dopasowane do Twojej wizji rozwiązania, pomożemy dobrać najlepsze okucia i rodzaj szkła oraz wykonamy pomiar, na podstawie którego przedstawimy szczegółową wycenę. To nic nie kosztuje…