Szklane kabiny prysznicowe to bardzo popularny element wyposażenia łazienek. Dostępne są w bardzo różnych kształtach, estetyce wykończenia i jakości wykonania, jednak łączy je wspólna cecha – szklane ścianki oraz drzwi – otwierane lub na rolkach. Utrzymanie takiej kabiny w pełnej czystości i higienie może być nie lada wyzwaniem, gdyż twarda woda, osady z mydła oraz wilgoć panująca w łazience utrudniają to zadanie.

Po pierwsze właściwa instalacja

Utrzymanie kabiny w pełnej czystości możliwe jest wtedy, gdy została ona w odpowiedni sposób zamontowana. Istotne jest właściwe wypoziomowanie brodzika, by woda nie zbierała się w zakamarkach, tworząc osady. Podobnie wszystkie uszczelnienia silikonowe czy uszczelki powinny być dokładnie zamontowane i wygładzone, by woda z nich ściekała. Uniemożliwia to tworzenie osadów, a zastosowanie wysokiej jakości silikonu ze środkiem przeciwgrzybiczym zapobiega także powstawaniu pleśni.

Codzienna pielęgnacja to podstawa

Kiedy kabina jest już gotowa do użytku, tylko jej codzienna pielęgnacja i wykorzystanie zgodnie z zaleceniami producenta zapobiega powstawaniu trudnych do usunięcia zanieczyszczeń. Szklaną kabinę prysznicową powinno się przecierać na sucho po użyciu, by nie powstawały na szybach niechciane osady. Zbierającą się wodę również należy usuwać. Warto zapewnić w łazience odpowiednią wentylację, by nie panowała tam zbyt duża wilgotność powietrza, a samą kabinę należy pozostawiać przynajmniej uchyloną w celu zapewnienia odpowiedniego przepływu powietrza.

Dobór odpowiednich środków czyszczących

Szklaną kabinę prysznicową najlepiej myć z użyciem delikatnych ścierek lub gąbek z mikrofibry przynajmniej raz na tydzień, choć częstotliwość ta może być zależna od tego, jak często kabina jest używana. Choć do mycia samych szyb, jeżeli kabina jest właściwie pielęgnowana na co dzień, można wykorzystać zwykły płyn do mycia szyb, lepsze będą dedykowane środki do utrzymania kabin prysznicowych w czystości. Po pierwsze, mogą one zapobiegać powstawaniu osadów na szybach i usuwać te już istniejące, ponadto mają zwykle bakterio- i grzybobójcze właściwości, umożliwiające zachowanie higieny.

Wypełnij formularz

Odezwiemy się do Ciebie, aby przedstawić najlepiej dopasowane do Twojej wizji rozwiązania, pomożemy dobrać najlepsze okucia i rodzaj szkła oraz wykonamy pomiar, na podstawie którego przedstawimy szczegółową wycenę. To nic nie kosztuje…