Aranżacja małych wnętrz i mieszkań nie należy do najłatwiejszych, jednak obecnie wiele rozwiązań powstaje właśnie z myślą o niewielkim metrażu lub też idealnie sprawdza się na małych powierzchniach. Jednym z nich są szklane drzwi przesuwne, które zyskują coraz większą popularność. Oprócz tego, że takie drzwi prezentują się bardzo efektownie, mają wiele funkcji praktycznych. Jakie zalety mają drzwi przesuwne ze szkła?

Jak wkomponować drzwi przesuwne?

Podczas urządzania małego mieszkania niejednokrotnie można natknąć się na problem pomieszczeń, które są bardzo wąskie, przykładem może być korytarz. Dlatego drzwi przesuwne to idealne wyjście, ponieważ nie zabierają cennego miejsca. Dodatkowo, jeśli w aranżacji postawi się na drzwi szklane, efekt będzie jeszcze lepszy. Przez to, że szkło lepiej pozwala oświetlić pomieszczenie, wydaje się ono zdecydowanie większe. Jasność pomieszczenia jest ważna szczególnie zimą czy jesienią, gdzie trudno o dzienne światło.

Jakie drzwi szklane wybrać ?

Odkąd drzwi szklane zyskały na popularności, na rynku dostępnych jest wiele modeli. Różnią się one między sobą przede wszystkim grubością i fakturą, ale także kolorystyką. Można wybrać typowe, przeźroczyste drzwi szklane, ale można także postawić na bardziej niekonwencjonalne modele ze szkła mlecznego, które zapewnia nieco prywatności czy też ze szkła kolorowego. Drzwi ze szkła można także ozdobić napisami czy grafikami, przez co mieszkanie zyska indywidualny charakter.

Nie należy bać się o trwałość szklanych drzwi, ponieważ są to całkowicie bezpieczne produkty. Mimo, że wykonane są ze szkła, nie ma możliwości, żeby zostały zbite. Szkło użyte do ich produkcji jest bowiem szkłem hartowanym, które posiada znacznie większą wytrzymałość niż szkło obecne w innych wyrobach. Drzwi ze szkła także nie ulegają szybkiemu zniszczeniu, również ze względu na wykorzystanie szkła hartowanego; nie rysują się ani nie pękają, dlatego można śmiało wprowadzać je do swojej aranżacji mieszkania.

Wypełnij formularz

Odezwiemy się do Ciebie, aby przedstawić najlepiej dopasowane do Twojej wizji rozwiązania, pomożemy dobrać najlepsze okucia i rodzaj szkła oraz wykonamy pomiar, na podstawie którego przedstawimy szczegółową wycenę. To nic nie kosztuje…