Ponadczasowe szklane formy w naszym otoczeniu

Nastały czasy, w których architekci mogą wykazać się nie tylko przy realizacji dużych przedsięwzięć, ale coraz częściej angażowani są do projektowania niewielkich przestrzeni mieszkalnych. Powszechna dostępność nowoczesnych i nowatorskich materiałów, rozwiązań oraz technologii, jakie oferuje nam obecnie rynek wykańczania wnętrz, stwarza nieograniczone wręcz możliwości dla niebanalnej aranżacji mieszkania. Z całą pewnością wszystkie rozwiązania oparte o przeszklone formy czy przestrzenie – są niezwykle nowoczesne, funkcjonalne i ponadczasowe.

Ściany działowe wykonane ze szkła

Przykładem może być zastosowanie szklanych tafli, zamiast tradycyjnych – murowanych czy kartonowo-gipsowych ścianek działowych w wydzielaniu stref mieszkania. Jest to rozwiązanie niezwykle efektowne, ale zarazem funkcjonalne, ponieważ cała przestrzeń mieszkalna zostaje znacznie lepiej doświetlona. Takie szklane ściany nie niosą ze sobą ograniczeń w zakresie montażu rolet czy specjalnych zasłon, których można użyć w sytuacji, kiedy potrzebujemy wydzielić i stworzyć w mieszkaniu osobistą strefę. Ścianki działowe wykonane ze szkła wyznaczają różne granice w mieszkaniu, przy czym są niemal niewidoczne. Idealnie komponują się praktycznie ze wszystkimi stylami wnętrzarskimi.

Szklane ścianki dla każdego

Aktualnie na rynku znajdziemy również przesuwne systemy szklanych ścian, co w znacznym stopniu poszerza paletę rozwiązań w obszarze aranżacji mieszkania. Z ich pomocą zyskujemy możliwość okresowego wydzielania przestrzeni do pracy bądź strefy zabawy dla dzieci. W zależności od preferencji i potrzeb przy budowie tego typu ścianek możemy zdecydować się na wykorzystanie szkła w pełni przezroczystego, zmatowionego, laminowanego folią kolorową czy też piaskowanego. Oprócz wspomnianych funkcjonalności, jakie niesie zastosowanie szklanych ścian w mieszkaniu, jest na pewno fakt, iż mają one również swoisty walor dekoracyjny, który zrobi wrażenie na każdym. Należy podkreślić, że przedstawiane rozwiązania są w pełni bezpieczne, ponieważ ścianki wykonywane są z bardzo grubego szkła klejonego albo hartowanego, a w razie konieczności zamontowane mogą zostać w systemie ramowym.

Wypełnij formularz

Odezwiemy się do Ciebie, aby przedstawić najlepiej dopasowane do Twojej wizji rozwiązania, pomożemy dobrać najlepsze okucia i rodzaj szkła oraz wykonamy pomiar, na podstawie którego przedstawimy szczegółową wycenę. To nic nie kosztuje…