Szklane kabiny prysznicowe walk-in są stosunkowo nowym, ale zarazem bardzo interesującym trendem w urządzaniu łazienek. Rozwiązanie to charakteryzuje się nowoczesnością i ogromną uniwersalnością tak, że doskonale sprawdzi się w łazienkach różnej wielkości, wykończonych w różnych stylach. Co oczywiste, szklane kabiny prysznicowe walk-in, jak wszystko mają swoje wady oraz zalety. My w naszym artykule postaramy się jednak skupić wyłącznie na potencjalnych plusach. Zapraszamy wszystkich do lektury.

Czym są szklane kabiny prysznicowe walk-in?

Kabiny prysznicowe walk-in są wykonane z trzech, dwóch lub często tylko jednej tafli szkła i są w stanie doskonale wkomponować się w większości łazienkowych aranżacji, co w naszej opinii jest ich pierwszym, ogromny plusem.

Szklane kabiny prysznicowe walk-in – zalety rozwiązania

Bez wątpienia szklane kabiny prysznicowe walk-in mają bardzo wiele potencjalnych zalet. O pierwszej z nich wspomnieliśmy w poprzednim akapicie. Spośród innych natomiast można wymienić:

  • Łatwość czyszczenia – prosta konstrukcja, w skład której wchodzą maksymalnie trzy tafle szkła, sprawia, że kabina prysznicowa walk-in jest o wiele prostsza do czyszczenia w stosunku do jej tradycyjnego odpowiednika.
  • Przestronność – kabiny walk-in dzięki zminimalizowaniu ilość elementów są o wiele przestronniejsze w stosunku do odpowiadających im rozmiarem zewnętrznym innych kabin prysznicowych.
  • Możliwość zaadaptowania dla osób starszych – brak wysokiego brodzika, wcześniej wspomniana przestronność oraz możliwość zamontowania dodatkowych uchwytów sprawia, że szklane kabiny prysznicowe walk-in doskonale sprawdzą się dla wszystkich domowników, również tych mniej sprawnych, w starszym wieku.
  • Łatwość wkomponowania w małą łazienkę – prostota budowy oraz otwarta konstrukcja sprawiają, że szklane kabiny prysznicowe walk-in doskonale wręcz sprawdzą się w małych łazienkach.

Podsumowując, szklane kabiny prysznicowe walk-in mają wiele zalet, ale jak zawsze ostateczna decyzja o wyborze musi zostać podjęta przez użytkowników.

Wypełnij formularz

Odezwiemy się do Ciebie, aby przedstawić najlepiej dopasowane do Twojej wizji rozwiązania, pomożemy dobrać najlepsze okucia i rodzaj szkła oraz wykonamy pomiar, na podstawie którego przedstawimy szczegółową wycenę. To nic nie kosztuje…