Szklane kabiny prysznicowe na wymiar cieszą się coraz większą popularnością wśród projektantów wnętrz, jak i samych klientów. Dla wielu stanowią one alternatywę lub uzupełnienie dla obecnych w łazienkach „od zawsze” wanien. Co jednak sprawia, że rozwiązanie to jest tak chętnie wybierane? Odpowiedzi poszukamy w dzisiejszym artykule.

Szklane kabiny prysznicowe na wymiar – dlaczego ich popularność wciąż rośnie?

Nie ulega wątpliwości, że szklane kabiny prysznicowe na wymiar, oprócz walorów estetycznych i dekoratorskich, charakteryzują się również dużą praktycznością, która przejawia się między innymi łatwością użytkowania przez osoby starsze i niepełnosprawne, nienastręczającym problemów czyszczeniem oraz mniejszym, w stosunku do tradycyjnych wanien, zużyciem wody. Co więcej, ciężko wyobrazić sobie bardziej uniwersalny i pasujący do różnych stylizacji materiał niźli szkło, z którego kabiny w głównej mierze są wykonane.

Szklane kabiny prysznicowe na wymiar – rodzaje

Co jeszcze sprawia, że szklane kabiny prysznicowe na wymiar są tak popularne? Naszym zdaniem, mnogość ich rodzajów, a co za tym idzie, możliwość ich dopasowania zarówno do wnętrz starszych, jak i całkowicie nowoczesnych. Tak więc, spośród jakich szklanych kabin prysznicowych dostępnych na naszym rodzimym rynku możemy wybierać?

  • Kabiny walk-in – kabiny zbudowane w oparciu o pojedynczą szklaną ścianę. Pozwalają na wydzielenie w łazience dodatkowego pomieszczenia mogącego pełnić funkcję prysznica i miejsca dla wanny.
  • Kabiny narożne – kabiny oparte o dwie ściany szklane i dwie, narożne ściany budynku własne budynku.
  • Kabiny trójścienne – kabiny wykorzystujące tylko jedną ścianę własną budynku.
  • Kabiny wolnostojące – kabiny zbudowane w oparciu o cztery szklane ściany tworzące całkowicie niezależną konstrukcję.

Podsumowując, szklane kabiny prysznicowe na wymiar są rozwiązaniem coraz popularniejszym w naszym kraju. Coraz więcej osób dostrzega ich potencjalne zalety i montuje je w swoich nowych lub remontowanych łazienkach.

Wypełnij formularz

Odezwiemy się do Ciebie, aby przedstawić najlepiej dopasowane do Twojej wizji rozwiązania, pomożemy dobrać najlepsze okucia i rodzaj szkła oraz wykonamy pomiar, na podstawie którego przedstawimy szczegółową wycenę. To nic nie kosztuje…